EMOCJONUJĄCE DERBY TYM RAZEM BEZ BRAMEK

Zaległe derby powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy Lechitą Kłecko a Pelikanem dostarczyły kibicom sporo emocji, jednak zabrakło najważniejszego, czyli bramek. Tak więc w ramach 10 kolejki wielkopolskiej klasy okręgowej gr. 2 Lechita zremisował bezbramkowo z Pelikanem.

Spotkanie jak przystało na derby było bardzo zacięte, ale i dostarczyło zgromadzonym kibicom sporo piłkarskich emocji. Pierwsza odsłona mogła być zdecydowanie dla zielono - czarnych. W 15 minucie meczu akcję Pelikana strzałem z kilkunastu metrów zamknął bardzo aktywny Dawid Urbaniak. Niestety uderzenie pomocnika zielono - czarnych wylądowało na poprzeczce bramki kłeczczan, natomiast duże kontrowersje wzbudził fakt, iż  po strzale piłka trafiła w rękę jednego z obrońców gospodarzy. Mimo usilnych protestów sędzia pozostał niewzruszony. Kolejną okazje podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego mieli w 30 minucie spotkania. Wtedy do rzutu wolnego w okolicach 20 metra podszedł Dawid Urbaniak i kapitalnym strzałem "tylko" obił wewnętrzną stronę poprzeczki, lecz piłka wyszła w pole gry. Do przerwy był zatem remis 0:0.

Druga odsłona była bardzo wyrównana, Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a przewagę osiągnął Lechita dopiero pod koniec regulaminowego czasu gry. Wtedy gospodarze przycisnęli zielono- czarnych, tworząc sobie dwie dobre okazje bramkowe. Na posterunku był jednak Adam Garczyk i uchronił Pelikana przed stratą bramki. Doliczony czas gry to "odwet" niechanowian i napór na bramkę miejscowych. Niestety wyniku nie udało się zmienić i tym samym ostatni mecz w tym roku zakończył się bezbramkowym remisem.  Po tym spotkaniu wiadomo już, że Lechita przezimuje jako wicelider tabeli, Pelikan natomiast plasuję się na 6 miejscu. Wiosna zapowiada się zatem ciekawie....

Skład Pelikana: Adam Garczyk, Kamil Buczek, Dawid Kustra, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Filip Kruczyński (Przemysław Wiśniewski), Dawid Urbaniak, Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła (Jakub Januchowski), Szymon Burgiel (Patryk Jarzyński). Ponadto: Patryk Waluszyński, Michał Bełkot, Bartosz Staszewski, Hubert Świątnicki.