Honorowi Członkowie

Godność Honorowego Członka Klubu ustanowiono w statucie klubu z 2018 roku. Członkami honorowymi mogą zostać osoby pełnoletnie o wybitnych zasługach i wieloletniej pracy na rzecz Klubu. O przyznaniu godności członka honorowego decyduje Walne Zebranie zwykłą większością głosów, na wniosek Zarządu Klubu.

1. Pierwsze odznaczenie otrzymał 3 grudnia 2018 roku podczas I Gali Świąteczno - Noworoczna Pelikana Pan Stanisław Mazurek.  Zarząd umotywował ten wybór słowami: "pierwszym w historii Pelikana Honorowym Członkiem Klubu zostaje człowiek związany z Pelikanem od samego początku. To właśnie jego osoba była i jest pewnikiem w tym Klubie. Zmieniał się Zarząd, zawodnicy, trenerzy, on był, jest i mocno wierzymy, że nadal będzie z Pelikanem Niechanowo. To za jego kadencji jako prezesa Klub osiągnął największy w historii sukces sportowy". Pan Stanisław Mazurek przy aplauzie na stojąco, odbierając okolicznościowy grawerton powiedział: " jestem z tym Klubem od początku, zawsze go wspierałem i jeżeli możliwości pozwolą będę go wspierał nadal....dziękuję za to wyróżnienie".

2. Podczas I Gali Świąteczno - Noworoczna Pelikana godność Honorowego Członka Klubu przyznano Panu Eugeniuszowi Zamiarowi, którego wybór zaargumentowano: " godność Honorowego Członka Klubu trafia na ręce osoby nie zamieszkującej w naszej Gminie (choć to w niej się urodził), ale silnie z nią związanego od kilkudziesięciu lat. Pokochał "Różaną Gminę" jak własną małą ojczyznę. Zawsze wspierał Klub i Zarząd w jego inicjatywach, w trudnych momentach potrafił siadać do merytorycznej dyskusji i motywować do dalszego działania" Były Wójt Gminy, który  przy owacji na stojąco odbierał grawerton powiedział: "Dobro powraca. To dla mnie wielkie wyróżnienie, dlatego też dalej będę wspierał działalność Klubu i służył pomocą, Gratuluję działaczom Pelikana, że zbudowali tak silny Klub. Siłą tego Klubu są drużyny młodzieżowe, to solidny fundament dobrze rokujący na przyszłość".