Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

14.04.2020

Pechowo rozpoczął się dla nas nowy sezon rozgrywek klasy okręgowej. Baszta przegrała na wyjeździe z CKS Zbiersk 3:1 (1:0), a jedyną bramkę z rzutu wolnego zdobył Patryk Barański.
Choć należy zauważyć, że rywal przewyższał nas kulturą gry, co szczególnie widoczne było w pierwszej połowie, to jednak o wyniku zadecydował brak ogrania niektórych młodych zawodników naszego zespołu. W drugiej połowie Baszta była w stanie stłamsić przeciwnika i przebywać bardzo długimi fragmentami na jego połowie. Po pięknym strzale ze stałego fragmentu gry droga do zdobyczy punktowej była otwarta, a w najlepszym okresie meczu nasz młody defensor przeciął bezpańską piłkę tak pechowo, że przelobował Karolaka. Niedługo potem w identyczny sposób asystował przeciwnikowi i w ten sposób padł ostateczny wynik 3:1 dla CKS-u.
To nie znaczy jednak, że ogólnie zawiodła nas młodzież, gdyż wspaniale w tym meczu walczył m.in. Marcel Mójta, a złe zagrania mogą przydarzyć się każdemu, więc nasz obrońca nie powinien się obwiniać. Na duży plus również występ na skrzydle Patryka Sieradzkiego, który na dobre powrócił do gry w Baszcie.