PELIKAN ZDECYDOWANIE LEPSZY W TRZECIM SPARINGU

Trzeci test – mecz rozegrał zespół Pelikana Niechanowo, który w ramach jednostki treningowej w minioną środę rozegrał spotkanie kontrolne z Farą Pelikanem w Żydowie. Po dość jednostronnym pojedynku lepszymi okazali się podopieczni Andrzeja Stefańskiego zwyciężając 6:1.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando zielono – czarnych. Jednak w ich poczynaniach było dużo niedokładności co można zrzucić na zmęczenie naprawdę ciężkim okresem przygotowawczym. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony niechanowianie otworzyli worek z bramkami. Najpierw z rzutu wolnego celnie przymierzył Patryk Jarzyński, a minutę później po centrze z rzutu rożnego celnie główkował Krzysztof Jackowiak. Do przerwy było zatem 0:2.

Po zmianie stron przewaga gości była nadal spora, a 6 minut po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył Szymon Burgiel. W 55 minucie drobne nieporozumienie w szeregach defensywnych Pelikana wykorzystali gospodarze i zdobyli bramkę kontaktową. Po kolejnych 13 minutach gry dublet zanotował Szymon Burgiel, podwyższając prowadzenie na 4:1 gości z „różanej gminy”. Kolejna bramka padła w 79 minucie, kiedy w polu karnym gospodarzy faulowany był Bartosz Staszewski, a jedenastkę pewnie wykorzystał grający trener Andrzej Stefański. Wynik na 6:1 ustalił w 84 minucie Krzysztof Jackowiak strzałem z półwoleja, zamykając po raz kolejny dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Bezdyskusyjna wygrana Pelikana, który był w tym meczu drużyną zdecydowanie lepszą. Nie oznacza to jednak mankamentów w grze, gdzie często panował chaos i niedokładność. Jest jeszcze dużo czasu na poprawki. Przed Pelikanem teraz wejście na wyższy poziom sparingpartnerów. Już w sobotę 27 lipca o godz. 17 zielono – czarni zmierzą się w Trzemesznie ze spadkowiczem z IV ligi Zjednoczonymi.

Skład Pelikana: Adam Garczyk, Przemysław Wiśniewski (Łukasz Błaszak), Zawodnik testowany 1 (Hubert Świątnicki), Krzysztof Jackowiak, Zawodnik testowany 2, Filip Kruczyński (Maciej Białas), Dawid Połatyński (Andrzej Stefański), Patryk Waluszyński, Patryk Jarzyński (Bartosz Staszewski), Jakub Januchowski (Radosław Trybuła), Szymon Burgiel (Dawid Zamiara). Ponadto: Patryk Szafran.