ZDECYDOWANA WYGRANA W DRUGIM MECZU KONTROLNYM

Drugi letni sparing ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo, który tym razem w sobotnie popołudnie wybrał się do Konina, gdzie podejmowany był przez juniorów starszych miejscowego Górnika. Zielono - czarni pewnie rozprawili się z konińską młodzieżą, zwyciężając 4:0.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Andrzeja Stefańskiego, którzy na świetnej, konińskiej murawie płynnie operowali piłką. Generowało to co chwilę zagrożenie pod bramką Górnika, jednak klarownych okazji nie potrafili wykorzystać Szymon Burgiel, czy Radosław Trybuła. Dopiero w 21 minucie meczu bardzo ładną akcję przeprowadzili niechanowianie. Z prawej strony w pole karne wbiegł Przemek Wiśniewski, zagrał wsteczną piłkę do Bartosza Staszewskiego, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. W pierwszej odsłonie Pelikan miał jeszcze okazję do podwyższenia prowadzenia, niestety piłka obijała słupek i poprzeczkę bramki golkipera Górnika Konin.

Po zmianie stron Pelikan uzyskał jeszcze większą przewagę, co zaowocowało już trzema zdobytymi bramkami. W 56 minucie spotkania na 2:0 podwyższył Radek Trybuła. Jedenaście minut później po kolejnej składnej akcji zespołu bramkę dołożył Patryk Jarzyński. Dosłownie minutę później mogło być 4:0, gdyż zielono - czarni wykonywali rzut karny podyktowany za zagranie rękę jednego z defensorów Górnika w obrębie własnego pola karnego. Jednak intencję Andrzeja Stefańskiego "wyczuł" bramkarz miejscowych i sparował futbolówkę na rzut rożny. Co się odwlecze.....w 71 minucie po faulu na Patryku Jarzyńskim w polu karnym, sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr. Tym razem do piłki podszedł Krzysztof Jackowiak i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie na 4:0. Gospodarze odgryźli się w drugiej odsłonie tylko raz. Na strzał z ok. 25 metrów zdecydował się jeden z zawodników miejscowych, ale piłkę zmierzającą w okienko bramki kapitalnie zbił na rzut rożny Patryk Szafran. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, tym samym Pelikan zwyciężył 4:0.

Kolejna wartościowa jednostka przeciwko młodym i ambitnym zawodnikom. Mimo wysokiej temperatury, każdy z zawodników solidnie popracował w to sobotnie popołudnie, co złożyło się na końcowy wynik spotkania.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Zawodnik testowany 1, Krzysztof Jackowiak, Łukasz Błaszak, Radosław Trybuła (Dawid Zamiara), Dawid Połatyński (Andrzej Stefański), Patryk Waluszyński (Hubert Świątnicki), Bartosz Staszewski ( Patryk Jarzyński), Filip Kruczyński (Jakub Januchowski), Szymon Burgiel