REMIS Z PIASTEM W KOLEJNYM SPARINGU

Szósty mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań mają za sobą zawodnicy Pelikana Niechanowo. Tym razem zielono - czarni w środowy wieczór na boisku w Gnieźnie podejmowali zespół Piasta Łubowo. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Do środowego spotkania Pelikan przystąpił w bardzo okrojonym składzie. Z powodów zawodowych oraz prywatnych zabrakło Krzysztofa Jackowiaka, Huberta Świątnickiego, Kamila Buczka, Michała Bełkota i Filipa Kruczyńskiego. Spotkanie od samego początku nie toczyło się w oszałamiającym tempie, co mogło być symptomem bardzo ciężkiego, wtorkowego treningu zielono - czarnych. Jednak to podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Duży błąd w defensywie Piasta wykorzystał Patryk Jarzyński, który przeciął podanie obrońców rywala i z kilkunastu metrów umieścił futbolówkę w ich bramce. W 30 minucie Pelikan podwyższył prowadzenie. Z linii defensywy piłkę wprowadzał Przemysław Wiśniewski, który kapitalnym, prostopadłym podaniem z głębi pola wyprowadził Patryka Jarzyńskiego na pozycję sam na sam z bramkarzem. Popularny "Jarzyna" okazji nie zmarnował i było 2:0. Gol ten wprowadził rozluźnienie w szyki zielono - czarnych i dwie minuty później Piast zdobył pierwszą bramkę. Niechanowianie mogli szybko odpowiedzieć. Faulowany w polu karnym był Patryk Waluszyński, a rzutu karnego niestety nie wykorzystał Andrzej Stefański. Do przerwy nic więcej już się nie wydarzyło i Pelikan prowadził 2:1.

Po zmianie stron zielono - czarni oddali nieco inicjatywę Piastowi, co wynikało za pewne poniekąd ze zmęczenia. Łubowianie szybko wyprowadzili dwa ciosy, bo w 58 i 60 minucie byli już na prowadzeniu.  Pelikan starał się odpowiedzieć, natomiast dobre sytuacje marnowali czy to Kuba Januchowski, czy Patryk Jarzyński. Dopiero w 90 minucie meczu do rzutu wolnego z ok. 20 metrów przed bramką Piasta podszedł Dawid Urbaniak. Jego strzał był bardzo precyzyjny i wpadł niemal w samo okienko bramki Piasta. Tym samym zielono - czarni ambitnie grając do końca doprowadzili do remisu, a takim wynikiem zakończyło się za chwilę to spotkanie.

Kolejnym sparingowym rywalem  Pelikana będzie w najbliższą sobotę Płomień Nekla. Spotkanie to rozegrane zostanie w Trzemesznie, a jego początek zaplanowano na godz. 16.30.

Skład Pelikana: Patryk Szafran (Adam Garczyk), Przemysław Wiśniewski, Dawid Kustra, Dawid Urbaniak, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Adrian Kurek), Patryk Waluszyński, Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Radosław Trybuła, Patryk Jarzyński.